WhatsApp
+905066927118
Sepet0

Sepetiniz boş.

 • Actolind®w Solution 250 ml.Actolind®w Solution 250 ml.

Actolind®w Solution 250 ml.

Kısa Bilgi

Koruma, nemlendirme ve irrigasyon için yara bakım solüsyonu
110 TL

Koruma, nemlendirme ve irrigasyon için yara bakım solüsyonu

 • Polyhexanide; kolonize ve infekt

  Koruma, nemlendirme ve irrigasyon için yara bakım solüsyonu

 • Polyhexanide; kolonize ve infekte olmuş kronik yaralar ve yanıkların bakımı için ilk seçenek aktif madde olarak sınıflandırılmıştır
 • Yaraların ve yara bakımında kullanılan bandaj, pansuman ve yara dolgu maddeleri gibi tıbbi malzemelerin temizlenmesi, nemlendirilmesi ve dekontaminasyonu için uygundur
 • Çoklu ilaç dirençli organizmalara (MDRO, MRSA, VRE) ve mikotik patojenlere (Candida albicans) karşı yüksek etkilidir
 • Granülasyon ve epitelizasyonu hızlandırır
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir ‘’Çok iyi’’ olarak değerlendirilmiştir
 • Biyouyumludur
 • İyi tolere edilir
 • e olmuş kronik yaralar ve yabgjnnıkların bakımı için ilk seçenek aktif madde olarak sınıflandırılmıştır
 • Yaraların ve yara bakımında kullanılan bandaj, pansuman ve yara dolgu maddeleri gibi tıbbi malzemelerin temizlenmesi, nemlendirilmesi ve dekontaminasyonu için uygundur
 • Çoklu ilaç dirençli organizmalara (MDRO, MRSA, VRE) ve mikotik patojenlere (Candida albicans) karşı yüksek etkilidir
 • Granülasyon ve epitelizasyonu hızlandırır
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir ‘’Çok iyi’’ olarak değerlendirilmiştir
 • Biyouyumludur
 • İyi tolere edilir.

Özellikler

Yara bakımında referans ve akıllı moleküllerin optimum kombinasyonu

 

Actolind® w Solution infekte olan veya olmayan akut ve kronik yaraların ve 1. ve 2. derece yanıkların temizliği, irrigasyonu, dekontaminasyonu ve nemlendirilmesi için bandaj, pansuman, tampon veya yara dolgu maddeleri gibi tıbbi malzemeler ile birlikte kombine olarak kullanılabilen koruyucu bir bakım solüsyonudur.

Actolind® w Solution yaraların mekanik olarak temizlenmesine olanak sağlar. Bileşimindeki yüzey aktif maddeler sayesinde yüzey gerilimini azaltarak, yara bakımı öncesi gerekli olan yara temizliği rahat ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir.

Actolind® w Solution, temizleme ve nemlendirme etkisi ile uygulandığı bölgelerde yara iyileşme sürecine katkıda bulunur.

Actolind® w Solution antibiyotik dirençli (MRSA, VRE gibi) mikroorganizmalara ve mikotik patojenlere karşı koruma sağlar ve ayrıca alerjik hastalar ve diyabetikler tarafından da iyi tolere edilir.

 

Bu ürün 93/42/EEC Tıbbi Cihaz Direktifi kapsamında Sınıf III Tıbbi Cihazdır.

 

 

Kimyasal Bileşim

 

Poloxamer 188, Polyhexamethylene biguanide (Polyhexanide, 0.1%), saf su

 

Kullanım Talimatı

 

Endikasyonları:

 • İnfekte olan veya olmayan akut yaralarda (kesilme, yırtılma, sıyrılma, ezilme, ısırılma, sokulma, vb. sonucu oluşan travmatik yaralar veya cerrahi yaralar),
 • İnfekte olan veya olmayan kronik yaralarda (ör.: diyabetik ülserler, venöz ülserler, yatak (basınç) yaraları, vb.),
 • İnfekte olan veya olmayan termal veya kimyasal yaralarda (1. ve 2. derece yanıklar, elektrik akımı sonucu oluşan yaralarda, radyasyon yaralarında)
 • Ürolojik kateterlerin giriş bölgelerinde,
 • Peristomal cildin, fistüllerin ve apselerin bakımında, bandaj, sargı bezi, kompres ve yara doldurucu gibi materyallerin uygulanması öncesinde yara yüzeyinin bakımı, nemlendirilmesi ve koruyucu bir tabaka ile kaplanmasında, yara ve pansuman arasında bir bariyer oluşturup kuruma ve yapışmanı önlenmesinde kullanılmaktadır

Actolind® w Solution, tedavi öncesinde yara yüzeyinin temizlenmesi ve irigasyonu için kullanılmaktadır. Actolind® w Solution, Actolind® w Gel ile kombine olarak uygulanabilir.

Actolind® w Gel uygulanmadan önce, Actolind® w Solution ile kirletici unsurları ve döküntüleri uzaklaştırmak üzere yara temizlenmelidir.

Actolind® w Solution, kuruyarak yara yüzeyine yapışmış ve sökülmesinde zorluk yaşanan kabuklaşmış pansuman materyallerinin antiseptik temizliğinde ve yumuşatılmasında da kullanılabilir.

Actolind® w Solution granülasyonu ve epitelizasyonu inhibe etmez. Tahriş edici ve acı verici özelliklere sahip değildir. Duyarlılığa yol açmaz ve uzun süre güvenle kullanılabilir.

 

Kullanım Şekli:

Actolind® w Solution direkt yara üzerine uygulanabileceği gibi, bandaj, gazlı bez üzerine de uygulanıp kullanılabilir.

Kirletici unsurların ve mikroorganizmaların yara yüzeyine taşınma riskini minimize etmek için, yaranın tamamı ve çevresi Actolind® w Solution ile iyice temizlenmelidir. Optimal bir yara temizliği için, derin ve yoğun nekrotik dokunun olduğu yaraların, ıslatılmış bir kompres yardımı ile en azından 10-15 dk. Boyunca nemlendirilmesi önerilir. Solüsyonu seyreltmeyiniz! Actolind® w Solution kullanımdan önce vücut sıcaklığına ısıtılabilir.

Yara yüzeyine yapışmış pansuman ve bandajları da Actolind® w Solution ile iyice ıslatın, yaklaşık 5-10 dk. yumuşamalarını bekleyin ve dikkatli bir şekilde yara üzerinden sökün. Pansuman malzemelerinin Actolind® w Solution ile ıslatılması, yara yüzeyine yapışmayı önler ve pansuman değişikliğini önemli derecede kolaylaştırır. Nemli bir yara iklimi sağlamak için, sargı her gün, gerekirse günde birkaç kez değiştirilebilir.

Kateter giriş portları, esnek konektörler ve çevresi düzenli olarak Actolind® w Solution ile temizlenerek oluşabilecek bir enfeksiyonun önüne geçilebilir. Bu bölgelere yakın mesafeden Actolind® w Solüsyon püskürtüp 1-5 dk. bekleyin. Actolind® w Solution’ın bileşenleri, özellikle mukozaya zarar vermez, kateter ve PEG materyallerini zarar vermeden temizler. Yara bakımında olduğu gibi, kurumuş plasterler, Actolind® w Solution ile ıslatılarak kolayca çıkarılabilir.

Actolind® w Solution tüm modern yara pansumanları ile uyumludur. Herhangi bir kontaminasyon riski oluşmaması için açılan ürün tek bir hasta üzerinde kullanılmalıdır. Sağlıklı bir yara iyileşme süreci için, yara temizliği ve bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

 

Aşağıdaki durumlarda Actolind® w Solution kullanılmamalıdır:

 1. Hiyalin kıkırdakta ve aseptik eklem ameliyatlarında, orta ve iç kulakta ve gözde, (Eğer Actolind® w Solution aseptik kıkırdak ile temas edecek olursa, derhal Ringer çözeltisi veya serum fizyolojik ile yıkanmalıdır)
 2. Bileşimindeki maddelerden herhangi birisine karşı hassasiyet biliniyorsa veya şüphe varsa,
 3. Merkezi sinir sistemi veya meninksler üzerinde,
 4. Anyonik yüzey aktif maddelerle, temizleyici sabunlarla, kremlerle, yağlarla, enzimlerle, vb. birlikte, (Uygulamadan önce bu maddeler yara üzerinden tamamen uzaklaştırılmalıdır)
 5. Peritonal lavaj ve yıkama için kullanılmamalıdır.

 

 

 

Taksit Tablosu

İLİŞKİLİ ÜRÜNLER

Seçtiğiniz ürün sepetinize eklenmiştir.